Każdego roku w naszym kraju wzrasta liczba rozwodów. W 2018 odnotowano ich prawie 200 000. Z tego powodu wiele kancelarii prawnych wychodzi naprzeciw potrzebom osób w trudnej sytuacji rodzinnej i oferuje im kompleksową pomocz zakresu wniosków o zakończenie małżeństwa. Jedną z nich jest kancelaria prawna Gdynia, która zatrudniła osoby specjalizujące się w tej gałęzi prawa.


Kancelaria adwokacka Gdynia – misja


Kancelaria adwokacka Gdynia to miejsce, które za cel stawia sobie zadowolenie klientów. Wprowadzając do zakresu usług sprawy rozwodowe wzięli na swoje ramiona cały ciężar prowadzenia jednych z najtrudniejszych spraw w sądzie. Rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego następuje na żądanie jednego, bądź obojga małżonków. Niemniej jednak jest trudny dla każdej ze stron. Gdy w związku dochodzi do kłótni o podział majątku, lub rozstrzygnięcie opieki nad dziećmi nierzadko dochodzi do sporów. W takich sytuacjach niezwykle ważną rolę odgrywa prawnik i jego doświadczenie. To on staje się mediatorem między stronami, którego zadaniem jest szybkie zakończenie sprawy. W Polsce na rozwód czeka się zazwyczaj od dwóch do trzech miesięcy. W przypadku spraw, w których dochodzi do konfliktu termin ten może zostać wydłużony nawet do 11 miesięcy.


Rozwód czy separacja – które rozwiązanie wybrać


Nierzadko do kancelarii zgłaszają się osoby, które nie wiedzą czy zdecydować się na rozwód czy dla dobra rodziny wystąpić z wnioskiem o separację. Do rozwodu dochodzi poprzez orzeczenie sądu na wniosek jednego lub obojga małżonków. Natomiast separacja polega na uchyleniu wspólnoty małżeńskiej. Zasadniczą różnicą między nimi jest to, iż po orzeczeniu rozwodu można ponownie zawrzeć związek małżeński, zaś w przypadku separacji nie jest to możliwe. W przypadku separacji dochodzi do zupełnego rozpadu pożycia. W przypadku rozwodu do chodzi do tego jeszcze trwałość owego rozkładu. Prawnik wyjaśni zawiłości związane z rozumieniem tych terminów, a także doradzi, które rozwiązanie będzie korzystniejsze dla stron i ich rodziny. Wyjaśni, jaki sposób przebiega postępowanie rozwodowe, a także jakie niesie konsekwencje. Odpowie na wszystkie zadane pytania, a także pozostanie do pełnej dyspozycji klienta, na cały okres postępowania sądowego.


Sprawy rozwodowe – zakres usług kancelarii adwokackiej


Specjaliści zatrudnieni w kancelarii świadczą wysokiej klasy usługi z zakresu reprezentacji klientów w postępowaniach rozwodowych o raz postępowaniach o podział majątku. Udzielają porad prawnych osobom, które chcą się przygotować do postępowania rozwodowego. Doradzają na co warto zwrócić uwagę, oraz jakie dokumenty należy przedłożyć do sądu. Co więcej, występują w imieniu klienta w sądzie, wygłaszają mowy i sporządzają pisma procesowe. Zdarza się, iż na życzenie klientów prowadzą negocjacje pomiędzy stronami, a także organizują posiedzenia mediacyjne, które mają zażegnać konflikt, który może przedłużyć czas postępowania. Wszystko to ma na celu złagodzenie stresu związanego z rozstaniem, a także późniejszym podziałem majątku oraz przyznaniem opieki nad dziećmi.


Każdy, kto myśli o rozwodzie, tudzież otrzymał stosowne powiadomienie z sądu o zamiarach współmałżonka powinien skontaktować się z kancelarią prawną w Gdyni. Ta dynamicznie działająca kancelaria od wielu lat działa na polskim rynku, oferując wysokiej klasy usługi z zakresu prawa. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie sprawiło, iż kancelaria cieszy się zaufaniem klientów. Obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych kancelarii prawnych na Pomorzu.